Wiele osób zadaje sobie pytanie, co to właściwie jest ten przedogródek i czy jest on tak ważny jak wszyscy znawcy tematu mówią. Otóż tak, jest to bardzo ważna przestrzeń nie tylko naszego ogrodu jakby wskazywała na to nazwa, ale całej naszej posesji. Przedogródek, czyli inaczej ogródek frontowy jest niewątpliwie wizytówką naszego domu, a także nas samych. Znajduje się on najczęściej jak sama nazwa wskazuje przed domem oddzielając naszą przestrzeń prywatną od publicznej. Jest to najczęściej oglądana i oceniana część naszej posesji.

1_-_przedogrodekWszystkie osoby przechodzące ulicą, zaproszeni goście – nie wspominając już o nas samych – oglądają to miejsce kilka razy w ciągu dnia, dlatego przedogródek jest tak ważny i trzeba mu poświęcić więcej uwagi.

2_-_przedogrodekNie ma konkretnych norm określających wygląd przedogródka, jest on tylko ograniczony wielkością, jaką dysponujemy i środkami, jakie możemy na niego przeznaczyć. Kompozycja naszego ogródka frontowego powinna mieć indywidualny charakter i być odzwierciedleniem naszego domu, ogrodu i otaczającej go przestrzeni.
Niezależnie od wielkości, przestrzeń ta powinna być zagospodarowana w sposób reprezentacyjny, zapraszający do odwiedzin. Dobór i kompozycja roślin jest bardzo ważna, gdyż są one oglądane nie tylko w okresie letnim i warto jest wybrać rośliny, które będą spełniały funkcję dekoracyjną przez cały rok.
Oprócz obsadzenia przedogródka efektownymi roślinami należy także starannie dobrać elementy małej architektury podkreślające charakter naszego ogrodu, dopasować nawierzchnię czy wkomponować ławkę. Warto postawić również kilka donic i zastanowić się nad oświetleniem przejścia od furtki do drzwi wejściowych.

Idealny efekt, do którego powinniśmy dążyć projektując nasz przedogródek to taki, który wzbudzi zachwyt a jednocześnie zachęci nas i naszych gości do obejrzenia dalszej części naszego ogrodu.

Pozdrawiamy, Zielonaprzystan.com