Piwniczka staje się coraz częstszym elementem w ogrodzie. W dawnych czasach, gdy lodówki jeszcze nie istniały piwniczki ogrodowe były niezastąpionym sposobem na przechowywanie żywności. Obecnie w dobie wysoko rozwiniętej technologii rolę tą przejęły lodówki i zamrażarki, a piwniczki ogrodowe stały się bardziej dekoracyjnym elementem urozmaicającym ogrody niż koniecznością.

1_-_piwniczka_ogrodowaPosiadanie takiej piwniczki niewątpliwie podnosi atrakcyjność naszego ogrodu i nadaje mu indywidualny charakter. Wygląd, wielkość i kształt piwnicy ogrodowej zależą od gustu, potrzeb oraz naszych możliwości lokalizacyjnych i finansowych. Piwniczka ogrodowa charakteryzuje się tym, że widoczne jest w niej tylko wejście, a reszta przysypana jest ziemią, która daje nam ogromne możliwości pięknego wyeksponowania naszej budowli. Możemy posadzić na niej ozdobne rośliny: byliny, krzewinki, pnącza itd., ograniczeniem jest tylko nasza kreatywność i zasobność portfela.

2_-_piwniczka_w_ogrodzieObok największej zalety, jaką jest podniesienie atrakcyjności naszego ogrodu piwniczka ogrodowa posiada jeszcze jedną, ale za to bardzo ważną zaletę. W związku z tym, że bez względu na porę roku panuje w niej stała temperatura od 40C do 8 0C i wilgotność 80-90% doskonale nadaje się do przechowywania win, owoców, warzyw oraz rozmaitych przetworów a w czasie ogrodowego grilla czy imprezy zapewni odpowiednią temperaturę naszym trunkom.

3_-_piwniczka_na_winoW przypadku, jeżeli chcemy sadzić na niej rośliny, należy zastosować system izolacji na tzw. zielone dachy.

Piwniczek ogrodowych nie należy budować, jeżeli teren jest podmokły. Podnosi to znacznie koszty budowy i nie ma pewności, że nie zostanie ona zalana.

Jeżeli nie jesteśmy fachowcami zaprojektowanie i wykonanie piwniczki ogrodowej najlepiej jest zlecić profesjonalnej firmie takiej jak nasza. Unikniesz wtedy problemów i dodatkowych kosztów związanych z niewłaściwym wykonaniem.